top of page

Rekreačné zruby na Donovaloch

Aktualizováno: 20. 11. 2023

Tieto dva drevené zruby sú umiestnené v tichšej časti rušných Donovalov. Stavby výberom stavebných materiálov plne rešpektujú prostredie, do ktorého sú umiestnené. Drevo, kameň, sklo – to je to, čo vám na prvý pohľad udrie do očí. Všetko v dokonale vyváženom pomere.


Ide o dva prepojené dvojpodlažné zruby určené na rekreačné účely, pričom jeden je umiestnený priamo na teréne a druhý na polozapustenej podstave, ktorá v sebe ukrýva bazén, halu s príslušenstvom k bazénu a polopodzemné parkovisko pre sedem áut. Okrem bazénu bude k obom zrubom patriť aj sauna s terasou a výhľadom na hory a lyžiarsky svah. Každý zrub má kuchyňu s veľkou obývačkou, štyri spálne a dve kúpeľne. Dve spálne a jedna kúpeľňa sú situované na dolnom a taký istý počet na hornom poschodí.


Náš návrh vychádza z princípov modernej architektúry. Keďže dominantným prvkom celej stavby je drevo, nechali sme ho naplno vyniknúť v jeho kráse. Zruby sme podľa požiadavky investora navrhli v kanadskom štýle. Kvalitná guľatina, z ktorej sú zruby postavené, bola ručne opracovaná, a teda v sebe nesie nielen svoju špecifickú vôňu, ale aj energiu ľudských rúk. Veľkorozmerné okná vpustia dovnútra dostatok svetla a poskytnú nezabudnuteľný výhľad na krajinu.


Oba zruby budú poskytovať pohodlný relax pre majiteľov i prenajímateľov, aby si užili dovolenku s vysokým štandardom. Kto by nechcel aspoň na pár dní zažiť zrubovú atmosféru naživo? Nechať na seba pôsobiť energiu dreva, či lesa, ktorý je neďaleko... Ak to aj vás ťahá na Donovaly, možno práve tento drevený zrub bude pre vás tou správnou voľbou. Hotový by mohol byť už v lete 2024.


Autori štúdie: architekti Tomáš Tornyos a Jakub Sekereš


Vizualizácie

Stavebné práce 10/2022

Stavebné práce 4/2023


35 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page